Aktualizacja: 2009-09-02 20:59 Eryk Rodzik wicemistrzem British Open 2009

Na zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkiej Brytani w Taekwondo Olimpijskim, rozgrywanych w dniach 29 – 30 sierpnia w Manchasterze, zawodnik UKS Andros Puławy Eryk Rodzik zdobył srebrny medal w kategorii -54kg senior. Zawodnik puławskiego UKS, stoczył bardzo widowiskowe cztery walki. W finale uległ jedynie Koreańczykowi stosunkiem punktów 6-8. Ostatnia walka w wykonaniu Polaka była jedną z najlepszych walk finałowych drugiego dnia mistrzostw. Uznanie publiczności do umiejętności technicznych Polaka oraz widowiskowości jego walk, wyrażone zostało owacją na stojąco.

Jung Jo Han (przeciwnik Eryka – zwycięzca kategorii -54kg): Jestem pełen podziwu dla mojego przeciwnika. Było to jedna z lepszych walk jakie stoczyłem. Eryk jest niezwykle szybki co w połączeniu dużą iloścą kopnięć na głowę, jakie wykonuje sprawia, że był bardzo trudny do pokonania.

Eryk Rodzik jest wychowankiem  trenera Marcina Bochenkiewicza. Od dwóch lat trenuje pod okiem Wojciecha Pyzla w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Był to jego pierwszy start w zawodach międzynarodowych w kategorii senior, pomimo iż do końca roku formalnie jest juniorem.

Bilans medalowy zawodników startujących w barwach naszego kraju (w zawodach udział wzięło 28 Polaków)wynosi, po za srebrem Eryka Rodzika,  6 medali: Piotr Paziński – zawodnik reprezentacji narodowej wychowanek AZS AWF Warszawa zdobył brąz w kategorii -80kg senior. Taki sam rezultat w kategorii +87kg senior uzyskał Maciej Kaczorowski reprezentujący AZS - AWF Warszawa. Dobry występ odnotowali juniorzy. Młodsi adepci Taekwondo, do kraju wrócili z dwoma złotymi medalami, jednym srebrnym i jednym brązowym. Pierwsze miejsce przypadło w udziale  Agnieszce Bedendict – AZS UWM Olsztyn w kategorii -59kg junior i Igorowi  Kryszkiewiczowi  zawodnikowi reprezentacji narodowej reprezentującemu AZS UWM Olsztyn w kategorii +78kg junior. Ponadto w tej samej wadze srebro wywalczył klubowy kolega mistrza British Open w kat. junior +78kg Kondrat Jarzębowski. Ostatnim ze zdobytych krążków w kategorii junior, był brązowy medal Marcina Anikieja reprezentującego ULKS Borne Sulinowo w kategori -63kg.