Aktualizacja: 2009-09-02 20:59 Eryk Rodzik wicemistrzem British Open 2009

Szansa dla byłych sportowców !!!

   Los osób uprawiających zawodowo sport po zakończeniu przez nie kariery sportowej był zawsze kwestią, o której nie mówiło się głośno. Ludzie występujący na arenach sportowych i dający radość wszystkim nam, w większości przypadków po zakończeniu kariery zawodowej mieli lub mają problem z odnalezieniem się na dzisiejszym wymagającym rynku pracy.

I nie mówimy tu o gwiazdach współczesnego sportu, ale o tych, którzy żyli z zawodowego uprawiania sportu, ale nie byli wystarczająco dobrzy, by po zakończeniu kariery utrzymać się z wypracowanych wcześniej owoców kariery zawodniczej. W większości noszą oni nazwiska nie mówiące zbyt wiele szerszej publiczności, choć są znane w swoich własnych środowiskach sportowych. To właśnie do nich skierowany jest projekt "Sportowcy na Rynku Pracy" realizowany ze środków Unii Europejskiej.

Osoby biorące udział w projekcie otrzymają wsparcie, które pomoże im powrócić na rynek pracy. Obejmuje ono m. in. przygotowaną specjalnie dla nich ofertę szkoleniową odpowiadającą potrzebom środowiska (menadżer dyscypliny sportu, specjalista ds. marketingu sportowego, animator/instruktor sportu, szkolenie z zakresu rozpoczęcia i rowadzenia działalności gospodarczej - to ostatnie, umożliwi najlepszym uzyskanie dotacji na otwarcie własnej firmy). Będzie im towarzyszyć pomoc psychologa oraz sportowego agenta zatrudnienia, a co najważniejsze - opieka i wsparcie ze strony prywatnego trenera, czyli tzw. doradcy zawodowego pierwszego kontaktu. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Sportowców rozpoczęło nabór do pierwszej edycji programu. Do dnia 15 lutego 2007 r. planujemy rekrutację 90 osób (zarówno kobiet i mężczyzn). Każdy, kto zawodowo uprawiał daną dyscyplinę sportu i zakończył swoją karierę lub jest zagrożony utratą pracy, jaką jest czynne uprawianie sportu (np. ze względu na wiek czy odniesione kontuzje) może zgłosić się do udziału w projekcie.

Do programu można zgłosić się poprzez stronę internetową www.prrsportowcy.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy lub poprzez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Sportowców z siedzibą przy ul. Erazma Ciołka 10 w Warszawie, telefon 0 22 836 38 00, fax 0 22 836 38 00, email cdzds@prrsportowcy.pl

Ponadto zapraszamy na dni otwarte, gdzie będzie można zapoznać się z projektem oraz się do niego zgłosić. Odbędą się one dn. 5 lutego br. w Chorzowie o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Hotelu "Stadion Śląski" oraz dn. 7 lutego br. w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego również o godzinie 16:00.

Do udziału w projekcie zaprasza SPORT & BUSINESS FOUNDATION

www.sbf.pl

*Projekt objęty jest honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Partnerzy SBF


źródło: Jacek Skubis, 2007.02.03 05:42
publikacja: Waldemar Grabowski, 2007-02-03 12:00:39

KALENDARZ
ZAPROSZENIA MIĘDZYNARODOWE
SUBSKRYPCJA
podaj Swój e-mail

Copyright © 2005 by Waldemar Grabowski