Aktualizacja: 2009-09-02 20:59 Eryk Rodzik wicemistrzem British Open 2009

Taekwondo Peace Corps Teams w Polsce

   Dzięki uprzejmości Światowej Federacji Taekwondo, w ramach programu 2009 Summer WTF Taekwondo Peace Corps (programu wysyłania w różne części świata instruktorów Taekwondo),od  2 sierpnia w Polsce przebywa czworo koreańskich studentów. Trójka z nich jest instruktorami Taekwondo w zakresie walki i układów technicznych, jedna osoba pełni rolę tłumacza.


Koreańscy goście są wolontariuszami. Do tegorocznej edycji programu  zgłosiło się 158 instruktorów będących studentami głównych koreańskich uniwersytetów. Czwórka z nich przebywa w właśnie w naszym kraju.


Program pobytu koreańskich specjalistów zakłada około tygodniowe wizyty szkoleniowe na letnich zgrupowaniach klubów z Poznania i Bornego Sulinowa, Warszawy oraz Olsztyna. Instruktorzy, prowadzą zajęcia z zakresu układów technicznych (Poomsae) oraz walki (Kyorugi) oraz poznają Polskę.


Taemi Lee (członkini Pease Corps Teams - tłumaczka): Jest nam bardzo miło, że mogliśmy przyjechać do Polski. Jest to nasz pierwszy wyjazd do tej części Europy. Liczymy na to, że będziemy mogli dać z siebie jak najwięcej, poznając jednocześnie Waszą kulturę, kuchnie itp.


źródło: Bohdan Włostowski, 2009-08-17 21:07:18
publikacja: Waldemar Grabowski, 2009-08-18 01:36:59

KALENDARZ
ZAPROSZENIA MIĘDZYNARODOWE
SUBSKRYPCJA
podaj Swój e-mail

Copyright © 2005 by Waldemar Grabowski