Aktualizacja: 2009-09-02 20:59 Eryk Rodzik wicemistrzem British Open 2009

Brąz na ME Macieja Ruty (3 dzień zawodów)

Po trzech dniach i starcie zawodników Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Seniorów w Taekwondo w Rzymie jest brązowy medal. Zdobył go Maciej Ruta z AZS UWM Olsztyn w kategorii do 67 kg.

W pierwszej walce wygrał z Węgrem 9:2, potem z Norwegiem 8:1 i Cypryjczykiem 5:0. W Walce o finał przegrał zaledwie złotym punktem.

Sobota nie była taka udana jak piątek.
Aleksander Rychlik (AZS UWM Olsztyn) w kategorii pow. 84 kg przegrał z Hiszpanem 0:5. Ostatecznie zajął 17. miejsce.

Łukasz Scheffler z AZS OŚ Poznań przegrał z Holendrem 4:1 (kat. do 72 kg), co dało Mu 17-32 miejsce.

Lepiej w sobotę poszło Katarzynie Wieczorek z AZS AWF Warszawa w kategorii do 59 kg. Wygrała Ona z Gruzinką 4:3, ale potem uległa zawodniczce z Francji 10:2, zajmując 9-16 miejsce.

Niestety miejsca medalowego nie zdobyła także Natalia Rybarczyk z UKS Sokół Kościan (kat do 67 kg). Wczoraj pokonała zawodniczkę z Bośni i Hercegowiny 3:0, ale uległa później koleżance z Francji -1:6. Ostatecznie zajęła miejsce, podobnie jak Katarzyna miejsce 9-16.

W pierwszym dniu nie powiodło się także Beatcie Przewłockiej z AZS UWM Olsztyn w kategorii do 47 kg, która zajęła 9-16 miejsce (wygrana z włoszką o złoty punkt, przegrana z serbką o złoty punkt).

Pierwszą walkę przegrał z Grekiem o złoty punkt Łukasz Śmigaj z UKS Taekwondo Środa Wlkp. w kategorii do 84 kg. i zajął 9-16 miejsce.